geceyesözbırak


geceye söz bırak,geceye bir söz bırak,güzel sözler,tumblr sözleri,sevgiliye güzel sözler,sözler,şiirsokakta,geceyesozbirak,geceyesözbırak


Sosyal Ağlarda bulunan veya duvarlarımıza yazılan kitaplarda altını çizdiğimiz dertli kederli ve bir o kadarda eğlenceli sözlerin hepsini topluyoruz.


Gökberk | geceyesözbırak
geceyesözbırak

Yönetim Bildirimleri

00
geceyesözbırak

Sözünüzü yazdiktan hemen sonra kaleme tıklayarak paylasabilirsiniz.

Gökberk
Mesaj Gönder
72 kere geceledi
68 kere yaktı

♬ Kaan Boşnak - Yorgunum Ve Ağrılar ─────────────────⚪────────────────────────────── ◄◄⠀▐▐ ⠀►►⠀⠀  ⠀ ₁:₄₉ / ₃:₀₁    ⠀ ───


Eee dertlerim nerede kalmıştık ?

Akışına bıraktım, akmadı.

Yüzyüzyeyken Konuşuruz - Kazılı Kuyum "Ama karşımdaki beni görmüyor. Ruhum alev aldı sönmüyor. Ben dönüyom dünyam dönmüyor. Kime söveyim, kimlere saldırayım."

Ayda bir kez, bazen iki kez gelmiyordum. Neyse işte bu şarkıyı ilk geldiğim gün tam dönüşümde keşfettim. Şimdi ise tam o şarkıyım. Evinin yollarına aşığım.

Kalktım geldim. Buluştuk. Dün gibi hala onu ilk gördüğüm günkü hissiyatım. O günün havasını, gördüğüm renklerin canlılığını, rüzgarın tatlı tatlı getirdiği köşedeki simitçinin kokusunu. Hiç birini unutmuyorum. Neyse çok güzel geçti. Döndüm falan. Herşey çok güzel ilerliyordu.

Bana Gökyüzünü, Denizleri, Yıldızları ve Dünyaları keşfettirdi kendisi. Sanki dünyayı bir ipin ucuna bağlamış çocuk sevinciyle koşturuyordum bir oraya bir buraya. Her neyse uzatmayacağım.. Birgün uçak bileti aldım. Hiç düşünmeden, içimde en ufak korku, tedirginlik olmadan.

Ben Kayseri'de oturuyorum. Hiç beklemediğim bir anda bir kızla tanıştım. İstanbul'da kendisi. Hayatıma birkaç şiirle girdi. Bu yüzdendir şiire olan sevgim. Öyle bir zamana denk geldi ki. Daha geldiği ilk andan itibaren güzelleşmeye başladı herşey.

Şimdi size "Yaşlı amca - Ve ben" şarkısının bende ki anısını anlatacağım.

Majeste: Ellerin dert görmesin. "Ellerin dert görmesin. Ölürsem bugün, bu eser senin. Nasıl nefret edeyim ki. Yazık, bu kalp hala senin."

Onun güzelliğini herkes görüyorsa o bence az güzeldir. Herkes biliyorsa o bence hiç güzel değildir. Onun güzelliğini yalnız ben görüyorsam bu sevgidir. Yalnız ben biliyorsam bu aşktır. Hiç kimse görmüyorsa bu yalnızlıktır. (Özdemir Asaf)

Teoman - N'apim Tabiatım Böyle. "Şişeleri açarım, alkole koşarım. Bu bomboş Dünyada bi mana ararım.."

Ağlamak bile rahatlatıcı gelmiyor artık. Yoruldummm

Kalbinden başka gidecek yerim yok, beni evsiz bırakma... (Özdemir ASAF)

Nazım Hikmet Piraye'ye yazdığı mektubu şöyle bitirir: "Senin bana nasip olman, şahsi hayatımın en değer biçilmez talihidir."

Bakkala diye çıkıp sana gelesim var, hemen bugün olmasada seni acilen göresim var...

İhtiyaç duyduğu özgüvenden kurtarılmayı bekleyen yaşlı bir adamdan hallice halim...

Mutsuzum çok hastayım güldür beni doktor. Öldüm ama hayattayım tarifi çok zor... (Can Bonomo-Hikayem bitmedi)

Cidden toparlanamıyorum.

Sevgilinin yanından ayrıldıktan sonra uzun bir süre onun gibi kokmak. Sen tarifsiz bir duygusun.

Bugün hangi kişiliğini giydin üstüne hayatım, üstten azıcık renk mi vermiş, kırışık mı onlar canım? Lütfen üzme lütfen üzme aah. Kapayıp üstüme montumu bankalarda mı yatayım. ( Kaç canım kalmış- Banklarda mı yatayım)

Şimdi bütün anmalar bir susmanın içinde.. Şimdi bütün susmalar bir odanın içinde.. Anlatmaya bir sözcük, bir bakış arıyorlar, Önce sakladıkları, bir adamın içinde.(Özdemir Asaf)

Kalktım baktım gecenin üç'ündeymişim, ben nasıl bir adamım hiç sevilmemişim. İstanbul'dan gitmeyi hep denemişim de, sen aklıma gelince geri gelmişim... (Nasıl derler bilirsin-Sevilmemişim)